Casa Sola

Toskánsko, Itálie

Casa Sola, jeden z dávných toponymů této oblasti se nachází v obci Barberino Val d'Elsa v ideální centrální poloze, kterou lze použít jako výchozí základnu pro objevování Toskánska.
Mezi vinohrady, lesy a olivovými háji leží vinařství Casa Sola v samém srdci oblasti Chianti Classico, kde okolní scenérie je sugestivní a čistá nezatížená moderními stavbami jako bychom se přesunuli o několik století zpět. Městečko Barberino V.E. leží přibližně 30 km od Florencie, 28 km od Sieny a 90 km od města Pisa. Vinařství Casa Sola se rozkládá na celkové ploše 120 ha, z čehož 30 hektarů jsou vinice a 40 hektarů olivové háje. Zbývající pozemky jsou pole a lesy, které pomáhají vytvořit nádherný výhled… klidné a zelené.
Kanceláře společnosti a recepce se nachází uprostřed usedlosti v hlavní vile. Stranou od kanceláří se nachází srdce společnosti – kvasné a zrací sklepy. Zde se vášeň, zkušenosti, tradice a inovace potkávají za účelem konstantně usilovat o získání maximálního potenciálu z našich hroznů.

Na dvou kopcích, stejně vzdálených od srdce společnosti, ponořeny mezi cypřiše a olivovníky, se nachází dva krásné koloniální domy Poderi Montarsiccio a Ticciaia - zrekonstruované a vybavené pro příjemný pobyt v zemědělském usedlosti mezi vinicemi. Krásu a dech beroucí pohledy, které si mohu hosté dopřát na Casa Sola při příjemné relaxaci, nutí se zamýšlet nad životem, krásou a kulturou Chianti Classico.

Strada di Cortine 5, 500 21 Barberino Val D’elsa
Itálie

Casa Sola
Chianti Classico

Casa Sola
Chianti ClassicoGran Selezione

Casa Sola
Chianti ClassicoRiserva 2010